Detail státu

Egypt Egypt - transparent

Fascinující země s jedněmi z nejstarších historických monumentů na Zemi. Egypt je destinací, na kterou jen tak nezapomenete. Tento severoafrický národ je přívětivým, hrdým a vítajícím. V mnoha ohledech jsou dva Egypty. Ten první je Egyptem Káhiri a Nilu s rušnými středověkými bazary, beznosou Sfingou a exotickými říčními plavbami z éry Agathy Christie. Tím druhým je Egypt rudého moře, kde se rozpínají obrovské moderní hotelové komplexy vhodné k relaxaci či potápění.

Nejvíce starověkých, egyptských památek bylo postaveno za éry faraonů: Pyramidy v Gíze (poslední přeživší ze Sedmi divů světa), chrám Luxor tvořený lotosovými sloupy, Údolí králů, brána černé Afriky – město Asuán a chrámy Abu Simbel rozeseté podél Nilu. Nejen tyto památky přitahují turisty již po staletí.

Starověké monumenty, či obrovské korálové útesy mohou být sebekrásnější, ale Egypt je také o lidech. Ať už jde o smlouvání cen ve starověkém káhirském bazaru Khan al-Khalili, či srkání čaje při konverzaci s místními, nebo se v tichosti zastavit jen tak ve vzdálené, odloučené vesnici.

Destinace:

Nabízíme 283 ubytovacích kapacit za cenu 5 990 Kč - 103 690 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání