Lednicko - Valtický areál - UNESCO, Česká republika, Jihomoravský kraj, 20.10.2018, Dle programu
Číslo zájezdu: 133163166

Lednicko - Valtický areál - UNESCO

Česká republika » Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj Lednice, HotelLednicko - Valtický areál - UNESCO

Termín:

20.10.2018 - 21.10.2018
Další termíny

Strava:

Dle programu

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

2 dny

Doprava:

autobus  -0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
2 690 Kč ()


Popis
Lednicko-valtický areál se rozkládá v místech, kde stával ve 12. století mohutný pomezní hrad. Dnes je tu romantický zámek, malebné městečko a především krajinářský skvost nebývalých rozměrů. Pomyslným mezníkem začátku dlouhé cesty vývoje celé oblasti je konec 14. století, kdy získávají podíl na zdejším panství Lichtenšteinové. Současný areál o rozloze takřka 300 km2, je výsledkem úprav uplatňovaných u anglických parků. Díky tomu se zde potkává barokní architektura s novogoticky upravenou budovou zámku a drobnými stavbami v romantickém stylu. Lednicko-valtický areál, je se svými historickými objekty, zahradní architekturou, rybníky a sítí cyklistických tras považován za nejrozsáhlejší člověkem uměle vytvořeném území Evropy. Do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, byl areál zapsán v roce 1996.
Opětovným čekatelem do tohoto seznamu je Slovanské hradiště Mikulčice. Jedná se o významné hradisko z doby velkomoravské nacházející se zhruba 3 km jihovýchodně od intravilánu obce Mikulčice. S rozlohou kolem 10 ha představuje nejrozsáhlejší slovanské archeologické naleziště v České republice. Lokalita je chráněna jako národní kulturní památka a byla 2x nominována k zápisu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, jednak v roce 2009, kdy Ministerstvo kultury nominaci stáhlo. O zápis znovu usilovalo v roce 2013, kdy v červnu roku 2014 došlo k opětovnému stažení nominace. Mikulčické hradisko patřilo k významným mocenským a duchovním střediskům Velkomoravské říše. V areálu obehnaném valy, byly nalezeny základy velmožského paláce, dvanácti kostelů, tří mostů a pohřebiště čítající přes 2 500 hrobů.
Ubytování
v Hodoníně v hotelu Krystal ve dvou až třílůžkových pokojích
Poloha
Jihomoravský kraj
Další informace
návštěva zámku Lednice a Valtice, vstup do areálu Slovanského Hradiště Mikulčice, večeře ve sklípku
Stravování
snídaně a večeře v hotelu Krystal
Doprava
autobusem
Nástupní místa:
Sedlčany, Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Březnice
Program
prohlídka zámku Lednice
prohlídka zámku Valtice
přejezd do Hodonína, večeře ve sklípku, nocleh
návštěva Slovanského hradiště Mikulčice
Cena zahrnuje
dopravu, průvodce, 1x nocleh včetně večeře ve sklípku a snídaně v Hodoníně v hotelu Krystal*** ve dvou a třílůžkových pokojích
Cena nezahrnuje
Vstup do zámků Lednice a Valtice, vstup do areálu Slovanského hradiště Mikulčice
cca 500 Kč
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK A.Ša s.r.o., IČ 01638114.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK